مواد اولیه پلاستیک - پلی اتیلن سنگین گرید EX5

پلی اتیلن سنگین گرید EX5


Project Description

EX5

فرآیند تولید با این پلی اتیلن اگر برای تولید ظروف باشد معمولا به روش قالب گیری بادی میباشد. این فرآیند (Blow molding) را میتوان در فرآیندهای قالبگیری پلاستیک ها نیز طبقه بندی کرده زیرا در آن، ماده پلاستیکی داغ با اعمال فشار به بدنه یک قالب فرمدار چسبانده شده و فرم قالب را به خود میگیرد. ولی از آن جهت که در قالبگیری بادی، یک لوله پلاستیکی داغ به روش اکستروژن ایجاد شده و برای شکل دادن وارد قالب میشود، این روش جزء فرآیندهای اکستروژن پلاستیک ها معرفی شده است. فرآیند قالبگیری بادی، شبیه به روش قالبگیری بطری ها و دیگر ظروف شیشه ای مشابه است که در آن یک قطعه یا ظرف پلاستیکی تو خالی ساخته میشود. مزیت قالب گیری بادی به شرح ذیل میباشد: اغلب ترموپلاستیکها و بسیاری از ترموستها را میتوان در این فرآیند به کار برد. هزینه قالبهای این فرآیند، کمتر از فرآیند قالبگیری تزریقی است. مواد پلاستیکی در قسمت اکسترودر به خوبی با هم ترکیب و یکنواخت میشوند. مواد پلاستیکی در قسمت اکسترودر به خوبی ذوب و نرم میشوند. همانند بسیاری از فرآیند قالبگیری دیگر، در این روش نیز از اکسترودر به عنوان یک بخش اصلی استفاده میشود. طول لوله اکسترود شده، عملا میتواند خیلی طویل باشد. از پلی اتیلن EX5 نیز میتوان در تولید به روش قالب گیری بادی استفاده کرد.
EX5″  پلی‌اتیلن با چگالی بالا با 1 بوتن به عنوان کومونومر است. دارای استحکام و مقاومت بالا، توده مولی بالا است.

موارد کاربرد پلی اتیلن سنگین گرید EX5

پلی اتیلن سنگین EX5 تولید پتروشیمی های جم- مارون – باختر و بعضا امیر کبیر میباشد . این پلی اتیلن سنگین در تولید انواع ظروف تا 4 لیتر- لوله های پلی اتیلنی با سایز کم- تولید نایلکس و …کاربرد دارد. این پلیمر از مواد اولیه‌های پرطرفدار در زمینه تولید، خرید و فروش اقلامی است که با روش قالب‌گیری بادی تولید می‌شوند.

  • انفصال فیلم
  • کیسه خرید ، کیف دستی
  • بسته‌بندی فیلم‌ها

اطلاعات تکمیلی

  • تولید کننده: پتروشیمی‌های مارون /باختر و جم
  • مجوز: بازل
  • بسته‌بندی: کیسه پلاستیکی 25 کیلوگرم

داده‌های معمولی

EX5

* مقادیر معمولی: نباید به عنوان مشخصات تفسیر شود ** فیلم دمیده: ضخامت 20 میکرومتر، در دمای مذاب 2000 درجه سانتیگراد از قالب خارج شده با نسبت دمیدن 4:1

شرایط پردازش

دمای مذاب توصیه شده: 200 – 2300C
ضخامت فیلم توصیه شده: 10 – 200μm